coordonatori_cmpg2

Lista preliminară

Grupurile de lucru nu sunt încă definitive, procesul fiind în desfășurare. Dacă doriți să faceți parte din echipă, vă rugăm să luați legătura cu coordonatorii grupului de lucru care vă interesează.

Oameni și comunitate:

WG Asociativitate și filantropie: Simona Șerban (Fundația Comunitara Cluj, Alina Porumb, (Asociația pentru Relații Comunitare), Mihaela Rus (Asociația Femeilor de Afaceri)

WG Multiculturalism: Levente Salat (FSPAC, UBB), Istvan Hortvath (Institutul pentru Studierea Problemelor Minorităţilor Naţionale)

WG Educație universitară (Uniunea Universitatilor Clujene): Radu Munteanu(UTCN), Radu Cătană (UBB), Alexandru Irimie (UMF), Valentin Cernea (UMF), Adriana Berea (Academia de Muzica),  Ioan Sbarciu (UAD),  Mara Rațiu (UAD), Carmen Socaciu ( USAMV)

WG Educație preuniversitară: Mircea Miclea

WG Incluziune socială: Eniko Vincze (UBB), Florin Moisa (Centrul de resurse pentru Comunitățile de Romi)

WG Demografie și resurse umane: Traian Rotaru (UBB), Dan Chiribucă, (UBB)

WG Mediere comunitară: (Christian Chereji, FSPAC, UBB), Virgiliu Țârău (UBB), Adrian Pop

WG Tineret: Andras Farkas (Cluj Capitala Europeană a Tineretului), Vlad Pop (Cluj, Capitala Europeană a Tineretului), Adrian Rusu, (Cluj, Capitala Europeană a Tineretului)

WG Etică în spațiul public: Sandu Frunză (UBB)

 

Clujul antreprenorial (Inovativ, Creativ, Competitiv):

WG Dezvoltare economică locală: Dan Lazăr (UBB), Marcel Pop (UBB), Bogdan Moldovan (UBB)

WG Turism: Cristina Bolog, Valentin Toader, Adrian Bradea

WG IT: Alexandru Tulai (IT Cluster), Stelian Brad, (Universitatea Tehnica Cluj), Ionuț Drăgan (iQ Tech Labs)

WG Orașul diferit, marketing teritorial: Rodica M. Candea, (UTCN), Andrei Țigănaș, Ioan Hosu, (UBB)

WG Antreprenoriat și inovație în comunitate: Cristian Dascalu, (Clujhub)

 

Dezvoltare urbana și planificare spațială

WG dezvoltare urbană/planificare spațială: Șerban Țigănaș (Ordinul Arhitecților din România), Eugen Panescu (Ordinul Arhitecților din România)

 

Clujul verde (dezvoltare durabila)

WG Mediu: Alexandru Ozunu (UBB)

 

Clujul Sigur

WG Safe City: Adrian Ivan (UBB)

 

Bună guvernare

E-government: Nicolae Urs (UBB) , Ioan Drăgan (Cluj IT),

WG Participare: Irina Kantor (UBB), Carmen Greab (UBB), Norbert Petrovici (UBB)

 

Cultură și identitate locală

WG Dimensiunea europeană a Clujului: Nicolae Păun (UBB), Vasile Pușcaș (UBB)

WG Leadership regional: Nicolae Barna (UBB), Mircea Maniu (UBB), Pompei Cocean (UBB)

WG Cinematografie: Tudor Giurgiu (TIFF), Melinda Boroș (Clorofilm), Cristian Hordilă (TIFF)

WG Identitatea istorică a orașului: Ovidiu Ghita (UBB), Marius Bucur (UBB)

WG Cultură și industrii creative: Rarița Zbranca, Florin Moroșanu, István Szakáts

 

Clujul sănătos

WG Public health: Anca Buzoianu, (UMF Cluj), Radu Câmpian, (UMF Cluj), Răzvan Cherecheș (CPH)

 

One Response to Coordonatorii grupurilor de lucru

  1. […] directiile de dezvoltare a Clujului pentru perioada 2014-2020. Lista completa poate fi accesata pe site-ul dedicat procesului de elaborare a […]

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.